top of page

W ofercie znajdziecie Państwo przede wszystkim przedmioty praktyczne i do codziennego użytku owiane nutką artyzmu, bo taki własnie jest patchwork. Nie ukrywam, że wiele produktów powstało z potrzeby. Są to pomysły autorskie, stosowane przeze mnie. Bardzo serdecznie zapraszam do obejrzenia poszczególnych działów z nadzieją, że znajdziecie coś dla siebie. Umieściłam również w ofercie te produkty, które już zostały sprzedane. Oczywiście można zamówić podobny przedmiot. Chętnie zrealizuję zamówienie   

Patchwork jest fascynującą zabawą tkaniną, formą i kolorem.

Jest to technika szycia, polegająca na łączeniu ze sobą w całość geometrycznych kawałków tkaniny (patch - z ang. łata, work - z ang. praca).  

Historia tej techniki sięga początków nowej cywilizacji amerykańskiej. Mówi się że została stworzona i przysposobiona przez osadników, którzy przybyli z Anglii do Nowego Amsterdamu (późniejszego Nowego Jorku) w XVII wieku na statku "Mayflower". Wynikająca z potrzeb i możliwości sztuka wplotła się w kulturę Stanów Zjednoczonych, po czym z powrotem trafiła do Europy. .  Wiele popularnych dzisiaj wzorów pochodzi z Ameryki. Tradycyjnie patchwork wykonywany był ręcznie. Obecnie jest wykonywany maszynowo.

pracownia cacane patchworki
bottom of page