Patchwork jest fascynującą zabawą tkaniną, formą i kolorem.

Jest to technika szycia, polegająca na łączeniu ze sobą w całość geometrycznych kawałków tkaniny (patch - z ang. łata, work - z ang. praca).  

Historia tej techniki sięga początków nowej cywilizacji amerykańskiej. Mówi się że została stworzona i przysposobiona przez osadników, którzy przybyli z Anglii do Nowego Amsterdamu (późniejszego Nowego Jorku) w XVII wieku na statku "Mayflower". Wynikająca z potrzeb i możliwości sztuka wplotła się w kulturę Stanów Zjednoczonych, po czym z powrotem trafiła do Europy. .  Wiele popularnych dzisiaj wzorów pochodzi z Ameryki. Tradycyjnie patchwork wykonywany był ręcznie. Obecnie jest wykonywany maszynowo.

 

W ofercie znajdziecie Państwo przede wszystkim przedmioty praktyczne i do codziennego użytku owiane nutką artyzmu, bo taki własnie jest patchwork. Nie ukrywam, że wiele produktów powstało z potrzeby. Są to pomysły autorskie, stosowane przeze mnie. Bardzo serdecznie zapraszam do obejrzenia poszczególnych działów z nadzieją, że znajdziecie coś dla siebie. Umieściłam również w ofercie te produkty, które już zostały sprzedane. Oczywiście można zamówić podobny przedmiot. Chętnie zrealizuję zamówienie   

 
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Kosmetyczka

Kosmetyczka, patchwork, len+bawełna